T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Bornova Müftülüğü

13.11.2019

Bornova'da "Mevlid-i Nebi Haftası" Çoşkuyla Kutlandı...

Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle  "Peygamberimiz ve Aile" konulu program düzenlendi.

Mazhar Zorlu Meslekı ve Teknık Anadolu Lısesınde gerçekleştirilen program İlçe Müftülüğü tasavvuf musikisinin dinletisinin ardından Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.  Ardından Program İlçe Müftüsü Mesut HARMANCI'nın  selamlama konuşmasıyla devam etti.

İlçe Müftüsü HARMANCI, Diyanet İşleri Başkanlığınca 2019 yılı Mevlid-i Nebi Haftası temasının "Peygamberimiz ve Aile" olarak belirlendiğini anımsatarak, Ülkemizin her İlinde, İlçesinde ve dünyanın birçok bölgesinde peygamber efendimizi daha iyi tanımak, tanıtmak ve onun sevgisini canlı tutmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenleneceğini kaydetti.

Selamlama konuşmasından sonra Mevlid-i Nebi haftası münasebetiyle Diyanet işleri başkanlığınca hazırlanan sinevizyon izletildi.

" Peygamberimiz ve Aile" konulu Konferans veren İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakultesi Tefsir Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Sayın Prof. Dr Muammer ERBAŞ ;

Diyanet İşleri Başkanlığının 2019 yılı için belirlediği temayı aile üzerine kurmasını çok önemli bulduğunu aktardı.

Bir aile reisi olarak Peygamber efendimizin aile hayatından bahsederek,  Hz. Peygamber(s.a.v) ve aile hayatının örnek alınması gerektiğini söyledi.

 “Aile nezaket, zarafet ve ihsan üzerine kuruludur. Bundan karşılıklı sevgi doğar, huzur doğar, sekinet doğar. Aile toplumun temel taşıdır. Toplumun aile yapısı ne kadar sağlam olursa, o toplum da o kadar güçlü olur.  “ dedi