T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

İzmir Müftülüğü

10.03.2016

Ahmet KARAKULLUKÇU (1966-1971)

1933 yılında Konya'nın Beyşehir ilçesi Doğanbey bucağında doğdu. Tahsil hayatına İstanbul'da devam etti. İstanbul Imam-Hatip Okulu 2. devresinden mezun oldu.

İlk resmi görevine 1.1.1953 talihinde İstanbul Molla Hüsrev Camii Müzezzin-Kayyımı olarak başladı. Daha sonra Eminönü Çandaıiı Ahmet Çelebi Camii Imam-Hatibi olarak devam etti. Buradan askere gitti. 5.9.1962 ile 5.9.1964 talihleri arasında askerlik hizmetini yedek subay olarak tamamladı.

Asker dönüşü 6.9.1964 talihinde Erdek ilçe Müftüsü olarak göreve başlayan Ahmet KARAKULLUKÇU, İzmir İl Müftülüğüne 24.2.1966 talihinde tayin edildi. 5.9.1971 tarihine kadar buradaki görevini sürdürdü. Bilahare, Çanakkale II Müftülüğüne atandı ise de burada fazla kalmadı. 24.3.1972 de Manisa Merkez Vaizliğine, 30.6.1975 te de İzmir Merkez Vaizliğine getirildi. 5.4.1982 talihinde buradan emekli oldu.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.