T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

İzmir Müftülüğü

14.02.2019

ADRB 2019 Yılı Çalışma Hedeflerini Belirleme Toplantısı Yapıldı.

 İl Müftümüz Recep Şükrü Balkan’ın katılımıyla İl ve İlçe ADRB üye, Koordinatör ve Vaizleri ile 2018 yılı değerlendirme, 2019 yılı çalışma hedeflerini belirleme toplantısı yapıldı.

İzmir İl Müftülüğü Konferans Salonunda 06.02.2019 tarihinde düzenlenen toplantının ilk oturumunda ADRB üye, koordinatör ve vaizlerine seslenen İl Müftümüz Balkan, ilimizde 2003 yılından bu yana Aile ve Dini Rehberlik Bürolarının, halkımıza ailevi ve dini danışmanlık konularında hizmet verdiğini ve bu bürolarda görevli üye ve koordinatörlerin, Başkanlığımızın hedefleri doğrultusunda toplumun temel yapı taşı olan aileye yaşadıkları sorunlarda çözüm önerileri sunduğunu, ailenin birliğini ve devamlılığının sağlaması konularına değindi. Ayrıca, 2019 yılında da ADRB Bürolarının kadınlara, çocuklara, engellilere, bağımlılara vb. çeşitli gruplara yönelik hizmetlerinin devam etmesini ve her türlü desteğe İl Müftülüğü olarak hazır olunduğunu söyledi.

İkinci oturumda ise İzmir Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünden Psikolog Güliz Karataş, “Görüşme Teknikleri” içerikli seminer verdi. Toplantı dilek ve temennilerin ardından son buldu.