T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Tire Müftülüğü

16.01.2020

HABERTİRE GAZETESİ’NDEN MÜFTÜLÜĞE ZİYARET

Habertire Gazetesi  İmtiyaz sahibi Ercan Çelik, Habertire Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni ve aynı zamanda Atatürk Mahallesi Muhtarı Ergün Çelik Tire Müftüsü Şaban Sadan’ı makamında ziyaret etti. Sohbet havasında geçen  ziyarette ilçe gündemi konuşuldu.

 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Tire İlçe Müftüsü Şaban Sadan, Habertire Gazetesi’ne teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. Gazete olarak Tire’de basın alanında önemli çalışmalara imza attıklarını söyleyen İlçe Müftüsü Sadan,  yapacakları çalışmalarda basının desteği ile güzel çalışmalara imza atacaklarını söyledi.

 

ATATÜRK MAHALLESİNE CAMİ TALEBİ

Ziyarette Atatürk Mahallesinde cami olmaması sebebi ile  mahalle sakinlerinin taleplerini İlçe Müftüsü Şaban Sadan’a aktaran Atatürk Mahallesi Muhtarı Ergün Çelik; “ Sizlerinde katkıları ile mahallemize bir adet cami kazandırmak istiyoruz” dedi. Konu ile ilgili olarak açıklamalarda bulunan Tire Müftüsü Şaban Sadan; Atatürk Mahallesi ile ilgili cami talebini çok iyi biliyoruz. Yaklaşık 3 yıldır bu konu üzerinde çalışmalarımız devam ediyor. Bu mahalle de bir arsa sıkıntısı var. Eğer arsa sorununu aşarsak Allah’ın izni ile diğer hazırlıklarımız tamam. En kısa zamanda elbirliği ile Atatürk Mahallesine güzel bir cami kazandıracağız.” Dedi.