T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Torbalı Müftülüğü

24.02.2020

Ayrancılar Merkez 4-6 yaş Kur'an Kursumuzun açılışını gerçekleştirdik.

   Gözümüzün nuru, geleceğimizin teminatı olan yavrularımızın küçük yaşta gönüllerine Allah inancını,peygamber sevgisini nakşederek inançlarımıza,gelenek ve göreneklerimize bağlı, yetiştirmek için Ayrancılar Merkez 4-6 yaş Kur'an Kursumuzun açılışını gerçekleştirdik.

 Kursumuzda Diyanet İşleri Başkanlığının hazırladığı müfredat çerçevesinde; çocuklarımızın manevi  gelişiminde etkili olan değerler eğitimi verilecektir.Bu sayede çocuklarımız küçük yaşlarda Kur'an-ı Kerim okumayı, İslam'ın temel prensiplerini ve bir Müslümanın nasıl yaşaması gerektiğini uygulamalı olarak öğreneceklerdir.

Bunun yanı sıra çocuklar, sosyal ve fiziksel gelişimde etkili olan sosyal etkinlikler ile el becerisi ve öz güveni gelişmiş, saygılı, hayata sevgiyle bakan bireyler olarak yetişeceklerdir.

İlçe Müftümüz Hakan TÜRE'nin öncülüğünde maddi ve manevi destek veren tüm hayırsever vatandaşlarımıza ve kursumuzun yeniden düzenlenmesi ve tefrişini sağlayan hayırsever iş adamı Mehmet Ali BAKAN' a teşekkür ederiz.Böylelik toplam kurs sayımız 19'a ulaşmış, öğrenci sayımız ise 302 olmuştur.